Як вибрати ідеальні меблі для маленької квартири

Обираючи меблі для маленької квартири, варто віддавати перевагу рішенням з розширеним функціоналом: приховані відділення для зберігання речей, конструкції трансформери тощо. А ось візуально збільшити простір можна завдяки колірній гамі, дзеркалам, скляним елементам, зонуванню і правильній геометрії.
Компактні та багатофункціональні рішення
Щоб простір квартири був зручним, спочатку продумайте загальний концепт усього доступного простору, аж до ванної та балконів. Вирішіть, які речі можна зберігати в основній кімнаті, а що може перебувати в інших зонах. Виходячи з цього, підбирайте в кожен простір меблі з відповідними додатковими відділеннями, шухлядами і полицями, створюючи єдину максимально оптимізовану систему.
Це можуть бути:
- Дивани з висувними шухлядами під спальним місцем і в підлокітниках;
- Двоярусні ліжка і дивани;
- Столи трансформери з висувними стільницями, що складаються в невеликий комод або журнальний столик;
- Багатоярусні та вбудовані меблі;
- Пуфи, крісла і передпокої з шухлядами для зберігання різних речей.
Варто уникати малофункціональних меблів. Так, замість низької телевізійної тумби, краще вибрати високий вузький комод, а для зберігання книжок та інших дрібниць – відкриті та модульні стелажі, підвісні полиці.
Вбудовані меблі: плюси і мінуси
Вбудовані меблі – гарне рішення для невеликої квартири, але тільки за умови правильної реалізації. Їх головним недоліком, якщо не брати до уваги більш високу вартість, є абсолютна стаціонарність. З іншого боку, такий варіант дасть змогу задіяти складні зони: ніші, дверні та віконні прорізи, додаткові рівні підлоги і стелі. Також можна варіювати габаритні розміри відповідно до доступного простору.
Основні види вбудованих меблів:
- Відкидні столи і стільці;
- Вбудовані ліжка;
- Шафи-купе;
- Стельові, стінові та віконні полиці.
Порада! Якщо відмовитися від звичних штор і тюлю, простір навколо вікна можна використати під вбудовані полиці для книжок і різних предметів побуту. Таке рішення також додасть приміщенню більше простору і повітря.
Зонування простору
Однією з проблем маленьких квартир є складність адаптації простору під різні завдання. Наприклад, в одній кімнаті може знадобитися організувати і спальне місце, і робочий кабінет. Для вирішення цієї проблеми можна використовувати принцип зонування.
Так, за допомогою стелажів, мобільних перегородок і ширм, легко виконати поділ кімнати на робочу зону і зону відпочинку. Також для зонування вітальні можна використовувати вузькі комоди, барні стійки, модульні дивани. Дитячу кімнату можна зонувати за допомогою подіумів з висувними ящиками або модульних стелажів.
Порада! Стаціонарні вбудовані стелажі в маленьких приміщеннях краще не використовувати, оскільки обов’язково виникнуть ситуації, коли вони заважатимуть.
Тренди: меблі в скандинавському стилі або loft
Підбираючи меблі в маленьку квартиру, дуже важливо не допустити перевантаження. Тому краще обирати легкі стилі. Основними трендами в цьому напрямку є скандинавський і Loft.
Скандинавський стиль вирізняється простими лініями і світлими відтінками, що робить приміщення просторішим і об’ємнішим. Також цьому стилю притаманні мінімум декоративних елементів і помпезності, наприклад, меблі з тонкими несучими конструкціями. Вони мають легший і менш громіздкий вигляд, що дуже важливо в маленьких приміщеннях. Основні матеріали і фактури, властиві скандинавському стилю: дерево і текстиль пастельних відтінків.
Стиль Loft також побудований на концепції вільного єдиного простору, простої геометрії і великої кількості світла. Однак він допускає як більш прогресивні меблі (стелажі на металевих рамах, крісла в хай-тек стилі), так і антикварні елементи (старі тумби або комоди).
Порада! Якщо вам складно ухвалити рішення і зробити вибір самостійно, зверніться по допомогу до дизайнера, який підбере варіант під вашу квартиру і бюджет.
Детальніше розказуємо в статті, а ще більше цікавого про дизайн інтер’єру – у блозі https://iloft.com.ua/.